4η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού,

Στα πλαίσια της 4ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού, με τίτλο " ΑΘΛΟΥΜΑΙ - ΧΑΡΑ...ΖΩ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ" , που πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 2 Οκτωβρίου 2017, το σχολείο μας αποφάσισε να διεξάγει μια σειρά από αθλητικές δραστηριότητες με στόχο την ανάπτυξη συνεργασίας και ευγενούς άμιλλας μεταξύ των παιδιών μας.
Παράλληλα, αρκετοί από τους μαθητές συμμετείχαν σε καλλιτεχνικές (εικαστικές και μουσικές) δράσεις, σε μια προσπάθεια καλλιέργειας της δημιουργικής τους σκέψης και φαντασίας. Οι παραπάνω δραστηριότητες έλαβαν χώρα στο Αθλητικό Κέντρο Δήμου Σύρου - Ερμούπολης (ΑΚΔΕ) καθώς και στο ποδοσφαιρικό γήπεδο Ερμούπολης που μας παραχώρησε η Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Κυκλάδων.
Οι εκδηλώσεις ολοκληρώθηκαν με τους μαθητές να φωτογραφίζονται και να αλληλοσυγχαίρονται, ανανεώνοντας το ραντεβού τους για την επόμενη Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού,